
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Packaging | Reel |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Hysteresis | 7 mV |
| Type | General Purpose |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Output Current | 20 mA |
| Quiescent Current | 7 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Propagation Delay | 450 ps |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
